За кафето....

Предишната тема Следващата тема Go down

За кафето....

Писане  momichence on Сря Ное 28, 2007 10:53 am

Niama kak da otida pri doktor Emilova - prosto niamam vreme, vazmojnost.... No zatova pak se macha da se spravia sama - v kashti, v ofisa, kadeto i da sam!
No imam edna bolka - iskam kafeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!! pale
Molia vi - kajete - kajete mi che moje... po malko, no vse pak.... silent

momichence

Брой мнения : 2
Registration date : 28.11.2007

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

За кафето

Писане  Maria Todorova on Пет Ное 30, 2007 1:17 pm

Разбира се че може кафе, но не и по време на лечебно гладуване и захранване. Когато се храниш природосъобразно може да си позволиш от време на време еспресо от прясно смляно кафе.

Maria Todorova

Брой мнения : 3
Registration date : 27.09.2007

Za kafeto

Писане  krasi on Пет Ное 30, 2007 1:40 pm

momichence написа:Niama kak da otida pri doktor Emilova - prosto niamam vreme, vazmojnost.... No zatova pak se macha da se spravia sama - v kashti, v ofisa, kadeto i da sam!
No imam edna bolka - iskam kafeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!! pale
Molia vi - kajete - kajete mi che moje... po malko, no vse pak.... silent

Здравейте!
Аз лично си позволявах по една чаша еспресо по време на гладуването. Естествено, първо се консултирах с лекуващия си лекар. Аз съм с ниско кръвно и за това пиех по едно кафе, но след първата порция плодове/ като се изчаква известно време плодовете да се смелят/. По принцип не трябва да се пие, но пък в първите дни на гладуването, докато ти привикне организма на новия режим, предполагам че може. Question Wink
krasi

Брой мнения : 6
Registration date : 23.09.2007

Re: За кафето....

Писане  momichence on Вто Дек 04, 2007 11:34 am

Радвам се, че не сам единствената.... bounce
По едно на ден - и аз така - добре поне, че не пуша Razz

momichence

Брой мнения : 2
Registration date : 28.11.2007

Кафе и плодолечение

Писане  Admin on Вто Дек 11, 2007 11:50 am

В книгата, която от доста време препоръчваме на нашите привърженици - „Сила за живот“ на Харви Дайъмънд, на стр. 151 ефектите на кафето и черния чай върху организма и неговата обмяна са описани подробно. Затова и никога не сме го препоръчвали, особено по време на плодолечение. Все пак има хора, така зависими от въпросната тонизираща напитка, че почти е невъзможно да я спрат докато гладуват, поради ниското кръвно и силната отпадналост, особено в първите дни. В тези случаи се позволява по едно еспресо сутрин. След завършване на плодолечебния курс човек е достатъчно бодър и в добра кондиция, за да се откаже от кафето и сам, стига да иска.
Трябва да се знае, че нито цигарите, нито кафето се намесват до такава степен в обмяната, че да обезличат ефекта от програмата. Затова е по-добре да се проведе плодолечебен курс, пушейки и пиейки кафе, отколкото изобщо да не се проведе. Алкохолът обаче, за разлика от тях е абсолютно несъвместим с разтоварителния режим на плодове и чай и употребата му в този период, както и при захранването крие сериозни рискове.

Admin
Admin

Брой мнения : 81
Registration date : 17.09.2007

Вижте профила на потребителя http://bg.emilova.eu

За кафето..

Писане  МариАН on Сря Мар 26, 2008 4:02 am

Наистина е трудно без кафе първите дни,но после се свиква.Макар че и аз по някога се изкушавам.
МариАН

Registration date : 03.03.2008

за кафето

Писане  wanven on Съб Юни 07, 2008 7:10 pm

Прочети внимателно сайта на д-р Емилова - въпроси. там някой пита дали може кафе и отговорът е, че може, но без захар и мляко и само едно на ден сутрин и то след две чаши чай. Аз също много се плашех, но сега пия по малко особено в първите дни и не ме боли главата, иначе първите два дни умирам от главоболие. Освен това в последствие на гладуването вече не ти се пие, гадно ти става.Н alien alien alien о гледай да не се увлечеш и да пиеш по три, четири и повече.

wanven

Registration date : 07.06.2008

Писане  petrova1999 on Чет Юли 03, 2008 12:14 am

Maria Todorova написа:Разбира се че може кафе, но не и по време на лечебно гладуване и захранване. Когато се храниш природосъобразно може да си позволиш от време на време еспресо от прясно смляно кафе.

Моля, моля...кафето НЕ Е забранено по време на гладуване и захранване - не плашете хората...Силно зависими или хора с ниско кръвно може да пият кафе.Принципно съм с високо кръвно, но на морето ми пада доста и ми се вие свят - затова там гладувам по 30дни, но си пийвам кафенце /само чисто и със знанието на наблюдаващия лекар!!!/ и се чувствам "нормален бял човек"... pale

petrova1999

Брой мнения : 7
Registration date : 02.07.2008

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото