Запек при приемане на ленено семе?

Предишната тема Следващата тема Go down

Запек при приемане на ленено семе?

Писане  pables on Съб Дек 22, 2007 7:45 pm

Здравейте!

Много странно ми звучи... Та нали приемаме лененото семе против хроничен запек, а ето че майка ми, която по принцип няма проблем с редовното ходене до тоалетна, сега се измъчва. Казва, че успява да отиде, но с много, много усилия! При мен се получи същото, но понеже съм си с проблеми от този вид по принцип, не обърнах голямо внимание. Та въпросът ми е : Нормално ли е ?
Иначе се чувстваме прекрасно и двете след гладуването при д-р Емилова - да ни е жива и здрава и тя и всичките и сътрудници Smile)) Весели празници Smile

pables

Брой мнения : 2
Registration date : 20.11.2007

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

ЗАПЕК ПРИПРИЕМАНЕ НА ЛЕНЕНО СЕМЕ

Писане  Mellany on Сря Яну 09, 2008 9:54 am

Не зная дали е нормално, но със сигурност е възможно при мен беше, а и смея да твърдя, за съжаление, че все още е така. Имах трудности дори като се има предвид, че преди в ежедневието си ядях главно зрели плодове, купички със сини сливи на гладно, а и по принцип храната ми се състоеше от сурови зеленчуци. След престоя ми при д-р Емилова, имах известни подобрения. Сега се храня пак със чай и мед сурови плодове и сурови зеленчуци, от 2 месеца не съм консумирала мляко и млечни, не употребявам консервирани храни и захар и сладки неща и в седмицата веднъж ям хляб и то не бял. По предписание си хапвам лъжичките със семето / при мен те са по 3 л. два пъти на ден/, но пак прибягвам до добрия стар слабителен зелен чай. Може би грешката ми е, че не направих хидроколон терапия, но април месец вече я планувам. А забравих да добавя, че освен ленено семе трябва да си добавяш и пробиотици – без тази нормална флора не можещ да очакваш такъв сериозен проблем да се оправи лесно.

Mellany

Брой мнения : 4
Registration date : 08.01.2008

Здравейте

Писане  rima on Съб Яну 19, 2008 12:24 pm

Мелъни, искам да те попитам, имаш ли конкретна диагноза поставена във връзка с този проблем?
Аз го имам същия. Хранителния ми режим е подобен на твоя и това не помага особено.
След като при прегледа се установява самото състояние на какво се дължи и какво трябва да се направи, защо тогава проблемът остава!

rima

Registration date : 19.01.2008

ЗДАРВЕЙТЕ

Писане  Mellany on Нед Яну 20, 2008 10:04 pm

Здравей Rima,
Да отговоря на въпроса ти – не нямам диагноза свързана с това положение. Аз съм на 27 години, проблемът е от 8 години, може и да е бил от преди това, но аз тогава нито съм си давала сметка, нито ме е интересувало. От дете не ям месо и месни произведения, но с основните принципи на здравословния начин на живот се запознах на 19 години и от може да се каже, че топлата вода сутрин на гладно, соковете фреш, чайовете с мед и салатите с кълнове, зехтин и лимон са почти ежедневието на масата ми. След като на 19 започнах да прочиствам организма си и да обръщам внимание на всекидневното изхождане за допълнителна „утеха” започнах всяка вечер да пия чай „Сание” за допълнително прочистване, правех почивки между 30 дневните курсове но пак се връщах към него. И така вече 8 година. Правя и специални упражнения, йогийски асани, имам доста добър двигателен режим, но без чая не мога да ходя по голяма нужда. Не мисля, че традиционната медицина може да реши проблема. Допускам обаче, че толкова съм се вкопчила и фокусирала върху него, че май вече е на психическа основа. Зная, че първата реакция на хората ще е, че съм привикнала към чая, но ако съм привикнала, защо продължава да ми действа. Декември месец 2007 за първи път бях в центъра, преди това бях чела само литература, надявам се при второто ми посещение да си направя изследвания, всъщност аз не зная дори какви точно трябва да са те, но факт е че след гладуването спазвам много стого здравословна храна до обяд само чай, на обяд пия фреш от морков и ябълка и към 6 ч. ям салата със кълнове и малко зеленчуци на пара или хляб, но вчера не пих слабителен чай и днес цял ден пак нищо….

Mellany

Брой мнения : 4
Registration date : 08.01.2008

Mellany

Писане  rima on Пон Яну 21, 2008 10:07 am

Да, интересно ще е да се види на изследвания какво е положението, мислех, че ги правят задължително в центъра. Наистина съм озадачена, защо е така при теб. За себе си поне имам сериозни предположения къде се крият причините за нещата и те са свързани с това, че в моето семейство страшно много се употребява месо. Може да се каже, че са ме захранили с месо, банички и пр. Въпреки това, откакто (вече 10 години) не ям мъртви животни с подправки и се наливам сутрин с гореща вода, положението е направо несравнимо.
Но има фактори, които съм забелязала, че много ми влияят. Примерно хранителни комбинации като сирене с хляб или ориз, грах и бобови с хляб са ми трудни за усвояване.
Към слабителния чай, мисля, че наистина организма може да привикне, както при някой хора, които са свикнали да ходят сутрин в тоалетната с кафе и цигара. По-добре ако може да се намери някаква алтернатива.
Чувала съм че уринотерапията помага, но за сега нямам опит, за да я препоръчвам. Мисля да пробвам като се постопли, после ще кажа Smile

rima

Registration date : 19.01.2008

Re: Запек при приемане на ленено семе?

Писане  cani on Вто Яну 22, 2008 4:40 pm

vaprosa sas zapeka e mnogo interesen za mene. Az su6to pravia le4ebni kursove v ka6ti, no sled 3-4 dni polu4avam zapek pri polojenie, 4e predi tova ne sam go imala. Opitvah s zarnestec, no ne mi pomaga. Niakoi ima li mnenie po vaprosa?

cani

Registration date : 23.11.2007

Писане  naja on Съб Яну 26, 2008 2:36 pm

Аз също "завъдих" такъв проблем след раждането на първото ми дете.12 години мъки през 2-3 дни, но не съм пила никакви чайове, нито хапчета. Може би затова ми повлия гладолечението, съчетано с ленено семе и пробиотици. Вече 2 месеца си ходя редовно по голяма нужда и направо не мога да повярвам. Много съм доволна Very Happy . Според мен се привиква къв слабителните чайове и ако не се спрат няма как организма да се "приучи" да се справя сам, дори и с глад.

naja

Брой мнения : 5
Registration date : 17.12.2007

Лечение на хроничен запек

Писане  Admin on Чет Яну 31, 2008 11:15 am

Запекът е сериозен симптом и не бива да се пренебрегва. Самата д-р Емилова е страдала от дългогодишен запек, който я довел до тежка мигрена, начална бъбречна недостатъчност и ред други заболявания. Срещата й с Лидия Ковачева дала правилната насока за лечение, която лекарката не само спазва и до днес, а и е препоръчала на повече от 36 хиляди свои пациенти.
Опитът, който имаме в лечението на запека сочи, че ако няма някаква органична причина за него, а е само функционално нарушение, той се лекува почти в 100%. За целта подходът е комплексен и включва много на брой, продължителни плодолечебни курсове, хидроколонтерапия, пробиотици и правилно хранене. Слабителните лекарства и чайове не са подходящи за продължителна употреба, защото водят до привикване. Идеалното решение е с храната човек да успее да контролира редовното изчистване на дебелото черво. Продукти като сладкиши, бял хляб, ориз, животински продукти, банани, лимон имат запичащ ефект, а пълнозърнестите тестени, суровите плодове, зеленчуци, семки и ядки, както и покълналите семена оказват разхлабващо действие.
Лененото семе също има благоприятно въздействие и не води до привикване. Може да се приема по следния начин:
Смила се в кафемелачка и в продължение на 1 месец се приема 3 пъти дневно по 1 супена лъжица, смесено с плодовете, или салатата. Следващият месец приемът се намалява до 2 или 1 супена лъжица дневно, според оплакванията. Оказва благоприятно действие при хроничен запек и има силен противораков ефект.
В отделни случаи дозата може да се увеличи двойно, или тройно.
Пробиотиците са съвременна алтернатива на качественото кисело мляко, което все по-трудно се намира. За тях можете да прочетете тук.

Admin
Admin

Брой мнения : 81
Registration date : 17.09.2007

Вижте профила на потребителя http://bg.emilova.eu

ЛЕНЕНОТО СЕМЕ И ЗАПЕКЪТ СЛЕД ПРИЕМАНЕТО МУ???

Писане  pables on Пет Фев 08, 2008 7:26 pm

Мили хора, така и никой не ми е отговорил на въпроса Smile Говорех за човек, който преди да започне да приема ленено семе, не е имал никакви проблеми с ходенето до тоалетна, но след седмица прием по 3 с.л. наведнъж (по предписание на д-р Емилова) от благотворните семена започва да ходи с мъка по голяма нужда! Това имах предвид - дали е нормално? Да не би така да става в началото и след време да се нормализират нещата? На майка ми д-р Емилова и го предписа заради фисурата, но при появилите се мъки, тя е още по-притеснена от преди, защото я боли. Много искаме да си похапваме ленено семе, защото няма две мнения по въпроса за това, колко е полезно... и ще го направим, ако някой каже, че ефектът е такъв само в началото! МОЛЯ, АКО НЯКОЙ ИМА КОМПЕТЕНТНО МНЕНИЕ ПО ТЕМАТА, НЕКА ДА ПОМОГНЕ Smile МНОГО БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
sunny

pables

Registration date : 20.11.2007

leneno seme, koeto sled upotreba vodi do zapek.

Писане  denitsa on Сря Апр 16, 2008 12:52 pm

pables написа:Мили хора, така и никой не ми е отговорил на въпроса Smile Говорех за човек, който преди да започне да приема ленено семе, не е имал никакви проблеми с ходенето до тоалетна, но след седмица прием по 3 с.л. наведнъж (по предписание на д-р Емилова) от благотворните семена започва да ходи с мъка по голяма нужда! Това имах предвид - дали е нормално? Да не би така да става в началото и след време да се нормализират нещата? На майка ми д-р Емилова и го предписа заради фисурата, но при появилите се мъки, тя е още по-притеснена от преди, защото я боли. Много искаме да си похапваме ленено семе, защото няма две мнения по въпроса за това, колко е полезно... и ще го направим, ако някой каже, че ефектът е такъв само в началото! МОЛЯ, АКО НЯКОЙ ИМА КОМПЕТЕНТНО МНЕНИЕ ПО ТЕМАТА, НЕКА ДА ПОМОГНЕ Smile МНОГО БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
sunny
Здравей! Аз също имам проблем, след като няколко пъти ядох с ленено семе. Попитах една диетоложка, която ми каза следното- Лененото семе трябва да се приема с много вода, в противен случай може да доведе до илеус! Very Happy Може да пробваш да пиеш разхлабващ чай и ленено семе. Лененото семе има отрицателни и положителни страни.

denitsa

Брой мнения : 1
Registration date : 16.04.2008

Писане  Sladurska on Вто Окт 21, 2008 2:53 pm

Здравейте имам въпрос: Приема ли се ленено семе по време на разтоварителния период с плодове? И ако "Да" защо? Благодаря предварително за отговора.

Sladurska

Registration date : 13.10.2008

Писане  Admin on Чет Ное 06, 2008 5:32 pm

Sladurska написа:Здравейте имам въпрос: Приема ли се ленено семе по време на разтоварителния период с плодове? И ако "Да" защо? Благодаря предварително за отговора.
Да, по време на плодолечение лененото семе е препоръчително за хора с хроничен запек, тъй като има мек слабителен ефект и обикновено не води до привикване. Най-удобният начин за прием е да се размесва с плодовете.

Admin
Admin

Брой мнения : 81
Registration date : 17.09.2007

Вижте профила на потребителя http://bg.emilova.eu

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото