Алергичен ринит -> целогодишна задносна хрема

Предишната тема Следващата тема Go down

Алергичен ринит -> целогодишна задносна хрема

Писане  atanas2d on Пон Фев 25, 2008 6:32 pm

Здравейте,
Може ли плодовочайният разтворителен режим от 20 дена, прилагащ се всяка година веднъж да има дълготраен лечебен ефект върху целогодишна алергия към домашен прах и влага изразяваща се в задносна хрема.
Моля споделете удачно ли е да пия зелен чай по време на провеждането на курса на гладолечение? Поради леката отпадналост, зеленият чай ми оказва положително ободряващо влияние. Благодаря.

atanas2d

Брой мнения : 13
Registration date : 25.02.2008

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: Алергичен ринит -> целогодишна задносна хрема

Писане  atanas2d on Чет Фев 28, 2008 2:56 pm

При провеждането на режима на 8-мия ден чувствайки се значително по-добре изпих 2 чашки чай от Женшен, което просто ми влоши алергията адски много и ми пречеше да заспа за часове вечерта. Секрецията в носоглътката се активизира доста от Женшена, не знам защо.

Може би е добре, хората с подобни алергии като моята да го знаят ако възнамеряват да опитат плодовочайният разтворителен режим.

Според вас трябва ли плодовете да се приемат разделно (на всяко ядене различен плод) и защо е така?

atanas2d

Писане  Admin on Чет Мар 06, 2008 11:07 am

Алергичните заболявания се повлияват благоприятно от гладолечебната програма. 1-2 дълги курса в годината обикновено са достатъчни, за да не се появяват оплакванията. От голямо значение е и храненето между гладуванията. Млякото и неговите производни имат слузообразуващ ефект и винаги са противопоказани при алергични и автоимунни състояния. Препоръката е те да се елиминират напълно от менюто, поне докато симптомите отшумят. Препоръчваме също и пробиотичният препарат Лактера роуз ойл.

Тонизиращите напитки като кафе, черен чай и др. не се препоръчват по време на плодолечение, но при ниско кръвно налягане и изразена отпадналост може да се направи изключение.

Всъщност плодовете могат да се смесват по време на програмата като се избягва единствено комбинацията на силно сладки с кисели. Например банан с портокал не става, но банан с ябълка, или портокал с ябълка може, защото тя е полукисел плод. Но тъй като при гладуване на плодове количеството им е малко и се цели максимално улеснено храносмилане, е избрана формата с един вид плод на ядене.

Admin
Admin

Брой мнения : 81
Registration date : 17.09.2007

Вижте профила на потребителя http://bg.emilova.eu

Писане  atanas2d on Пет Мар 07, 2008 8:50 pm

Благодаря за изчерпателния отговор Smile.
Ако постигна резултат чрез вашите препоръки ще споделя във форума за да се насочат и други хора към този метод.

atanas2d

Писане  atanas2d on Съб Мар 15, 2008 2:10 pm

Дали е възможно от картофената супа, включваща се след 3-тия ден на захранването по кникгата на Лидия Ковачева в менюто, да се влошава задносната ми хрема? Защото поне аз имам такова впечетление, докато пресните салати подправени с лимон не ми въздействат лошо.

atanas2d

Писане  Admin on Нед Мар 16, 2008 10:22 pm

При тежки алергии и автоимунни състояния е възможно дори здравословни храни да засилват оплакванията. Затова е добре, когато е налице непоносимост към тях, съзнателно да се избягват. Кожноалергичните тестове могат донякъде да изяснят ситуацията, но също така и допълнително да алергизират организма. В този случай се препоръчва специален кръвен тест, който показва поносимостта към голям брой вещества и храни.

Admin
Admin

Писане  atanas2d on Нед Мар 16, 2008 11:18 pm

Правил съм около 3 пъти кожни тестове в последните 6-7 години. В началото показваха домашен прах и влага, после към това се добави акарии и от части хлебарки.
В интерес на истината картофите никога не са ми създавали проблеми при консумация, но преди да започна тази плодолечебен курс, алергията ми беше почти постоянно в лошо състояние и не правех разлика дали ям картофи или не. Когато усетих леко подобрение от суровите плодове, а после и салати (в захранването) се появи "проблем" когато започнах да захранвам с готвени ястия. Сега отново съм на сурова салата и плодове и се чувствам значително по-добре. Мисля да опитам отново преминаване към готвена храна и да сложа зехтин в салатата, като суровите продукти (от които се чувствам по-добре) да ми бъдат приоритет.

Къде мога да направя тези кръвни тестове? В МЦ д-р Емилова може ли да стане?

atanas2d

Писане  Admin on Чет Мар 27, 2008 11:17 am

Изследването е специално и се нарича „Тест за непоносимост към храни“. То се прави в големите градове София, Варна, Бургас, Плевен. В София подобен кръвен тест предлагат Цибалаб, МДЛ Кандиларов и Бодимед. В Бодимед например се изследват близо 100 храни, което струва 600 лв. Добре е да се разпита подробно преди да се направи теста – какви точно са храните, каква е лабораторната методика и дали кръвта се праща в чужбина, или се изследва на място.

Admin
Admin

Писане  atanas2d on Вто Юли 08, 2008 2:41 pm

Здравейте отново!

След проведено от мен 20 дневно гладуване + 10 дневно захранване през март месец тази година и последвалата смяна на хранителния ми режим към природосъобразен, вече нямам наднормено тегло и се наблюдава осезаемо подобрение в тежкото алергично състояние в което бях изпаднал alien . То разбира се не е излекувано напълно и все още е сериозен проблем. В момента провеждам второ такова. Мисля да бъде 20 или 30 дена, според зависи как се чувствам в края на 20-те дена. В момента съм на 6-ти ден.

Въпросът ми е: Лято е, жега е, работя и предполагам изпарявам много повече течности от нормалното. Вода почти не пия, освен чрез чая или кафето. Поради тази причина, а и за да имам повече енергия за работа ям от 2-2,5 до 4-5 кг плодове на ден, като повечето от това е под формата на диня (която като седна на масата хапвам около кило ... ). Освен диня ям по-малко пъпеш, зарзали/кайсии, праскови, банани и т.н. Мед не приемам по време на гладолечението (поради известния му алергизирщ ефект?).

Това противоречи ли на здравословния ефект на диетата? Тежа 78кг и съм висок 179-180. В началото на диетата бях (преди 6 дена) ~ 82 кг и свалям около 800 г. на ден за сега въпреки големите количества плодове. Чувствам се сравнително добре и ям плодове когато ми се доядат, но когато седна да ги ям хапвам докато ми се запълни корема Smile.

atanas2d

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото