странични ефекти от гладолечението

Предишната тема Следващата тема Go down

странични ефекти от гладолечението

Писане  tsetsi33 on Пет Юни 06, 2008 12:45 pm

аз бях от хората на които се прояви страничен ефект от гладолечението , има ли други , а защо никой не предопреждава за това ?

tsetsi33

Брой мнения : 2
Registration date : 06.06.2008

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: странични ефекти от гладолечението

Писане  atanas2d on Пет Юни 06, 2008 3:41 pm

И какъв беше той? Страничен ефект от ядене на плодове звучи странно и все пак до колкото знам има определени здравословни състояния, които изключват гладолечението...

atanas2d

Брой мнения : 13
Registration date : 25.02.2008

Писане  wanven on Съб Юни 07, 2008 7:25 pm

Аз например много отслабвам особено за пълния курс на гладуване и понеже съм 52 кг, става старшно като отслабна.Ако прекаля започват да ми се напукват ръцете на дланите или стават като шкурка бодливи.Освен това се изнервям много, защото постоянно чувствам ужасен глад.Освнен това кожата ми не се повлиява добре защото на всеки три месеца свалям 5 кг и качвам 5 после или 3 и това нагоре-надолу не ми се отразява добре. А иначе съм си винаги 52 или 3.Но ползите също са много, които имах и си продължавам с това лечение четири пъти в годината по 10 дни и 4 захранване. Вече 5 години.

wanven

Брой мнения : 3
Registration date : 07.06.2008

Писане  atanas2d on Съб Юни 07, 2008 10:16 pm

wanven написа:Аз например много отслабвам особено за пълния курс на гладуване и понеже съм 52 кг, става старшно като отслабна.Ако прекаля започват да ми се напукват ръцете на дланите или стават като шкурка бодливи.Освен това се изнервям много, защото постоянно чувствам ужасен глад.Освнен това кожата ми не се повлиява добре защото на всеки три месеца свалям 5 кг и качвам 5 после или 3 и това нагоре-надолу не ми се отразява добре. А иначе съм си винаги 52 или 3.Но ползите също са много, които имах и си продължавам с това лечение четири пъти в годината по 10 дни и 4 захранване. Вече 5 години.

Кажи нещо повече за ползите? За 5 години с този режим (4 х 10 дена на година) какво успя да постигнеш/излекуваш? Д-р Емилова каза в последното си интервю, че лечебния процес започва след 8-я ден и всеки изминал ден след него носи съществените ползи. Например 15 дена те зарежда със здраве ~6 месеца, а 20 - ~една година (5 дена разлика - 6 месеца здраве)... Поне така се изрази д-р Емилова...

atanas2d

Писане  tsetsi33 on Нед Юни 08, 2008 8:01 pm

atanas2d написа:И какъв беше той? Страничен ефект от ядене на плодове звучи странно и все пак до колкото знам има определени здравословни състояния, които изключват гладолечението...

отговарям - един от синтомите при гладуване е падане на кръвната захар , което води до хипогликимичен шок т. е . изпадаш в безсъзнание - за това никой нищо не казва , а когато се случи последствията са просто ужасни особенно ако в момента си зад волана ........

tsetsi33

Брой мнения : 2
Registration date : 06.06.2008

Писане  atanas2d on Пон Юни 09, 2008 12:28 am

Незнам при мен не се случва нищо такова. Още повече, че плодовете ми дават необходимото да не ми се случи... може би ако кръвната захар на един човек е изкуствено висока поради непрестанна консумация на сладки неща/мазнотии или поради някаква болест и ако рязко се спре всякаква храна това ще стане. Аз изпитвам единствено глад и отпадналост предимно в първите дни. Но ползите са доста повече.

atanas2d

Писане  petrova1999 on Сря Юли 02, 2008 11:57 pm

паднала ви е кръвната захар, защото не сте ял достатъчно много плодове...яжте колкото се може повече плодове /дори по 2-3кг.ако поемате/, особено първите дни, когато организма се "пренастройва" на новия режим! Evil or Very Mad

petrova1999

Брой мнения : 7
Registration date : 02.07.2008

Писане  petrova1999 on Чет Юли 03, 2008 12:03 am

atanas2d написа:
wanven написа:Аз например много отслабвам особено за пълния курс на гладуване и понеже съм 52 кг, става старшно като отслабна.Ако прекаля започват да ми се напукват ръцете на дланите или стават като шкурка бодливи.Освен това се изнервям много, защото постоянно чувствам ужасен глад.Освнен това кожата ми не се повлиява добре защото на всеки три месеца свалям 5 кг и качвам 5 после или 3 и това нагоре-надолу не ми се отразява добре. А иначе съм си винаги 52 или 3.Но ползите също са много, които имах и си продължавам с това лечение четири пъти в годината по 10 дни и 4 захранване. Вече 5 години.

Кажи нещо повече за ползите? За 5 години с този режим (4 х 10 дена на година) какво успя да постигнеш/излекуваш? Д-р Емилова каза в последното си интервю, че лечебния процес започва след 8-я ден и всеки изминал ден след него носи съществените ползи. Например 15 дена те зарежда със здраве ~6 месеца, а 20 - ~една година (5 дена разлика - 6 месеца здраве)... Поне така се изрази д-р Емилова...

и не е излъгала жената за ползите от гладуването!...аз гладувам "нередовно", от 2002год./по веднъж-дваж годишно, но дълго- по 15, 30 дни/ и до днес вече съм забравила какво е това настинка, грип или др. болест... rabbit

petrova1999

Брой мнения : 7
Registration date : 02.07.2008

Писане  Admin on Нед Ное 09, 2008 3:39 pm

Спадането на кръвната захар (хипогликемия) е опасно състояние, тъй като ако организмът не излезе сам или с външна помощ от него, лесно може да се стигне до загуба на съзнание и дори кома. Хипогликемията се случва най-вече на хора с диабет по време на гладолечение и неправилно дозиране на медикаментите. Затова диабетиците не бива да започват сами програмата, а е необходимо да са под лекарско наблюдение с възможност за непрекъснат контрол на кръвната захар. Чести хипогликемии се наблюдават и при т. нар. хиперинсулинизъм. Той е едно от най-опасните последствия от затлъстяването и предвестник на захарния диабет тип 2. Установява се със специален кръвен тест след обременяване с глюкоза. Клиника „Д-р Емилова“ притежава богата база данни с няколко хиляди подобни теста на свои пациенти и серия научни публикации по въпроса. На засегнатите от диабет и хиперинсулинизъм се дават специални указания за поведение в случай на хипогликемия по време на плодолечение. Най-сигурно е човек да носи със себе си нещо сладко (мед, банан, бонбон) и да го поеме при поява на внезапен дискомфорт – прималяване, пригладняване, разтреперване, студена пот, причерняване, главоболие. Това бързо повишава глюкозата в кръвта и премахва оплакванията. Препоръчва се и по-честото редуване на чай, фреш и плодове през 1 час.
Погрешно е да се смята, че гладолечението е причина за хипогликемиите. Хора с нормално тегло и нисък серумен инсулин на гладно имат изключително стабилна кръвна захар дори при продължителни плодолечебни курсове. Обратно, тези с хиперинсулинизъм имат засилен апетит и склонност към чести хипогликемии и затлъстяване въпреки, или по-скоро именно заради обилната въглехидратна храна която приемат. Това състояние се лекува с програмата и след всеки курс инсулинът е по-нисък а кръвната захар по-стабилна, което е многократно доказано с кръвни тестове.

Admin
Admin

Брой мнения : 81
Registration date : 17.09.2007

Вижте профила на потребителя http://bg.emilova.eu

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото