Пролапс на митрална клапа

Предишната тема Следващата тема Go down

Пролапс на митрална клапа

Писане  suta on Вто Авг 19, 2008 6:23 am

Здравейте,

На 45 години съм. Имам лек пролапс на митралната клапа, това ми го каза кардиолога след ехография и холтер. Също каза, че не трябва да се притеснявам за това, сигурно е по рождение. От време на време усещам и прескачане на сърцето. За него докторът каза, че е в резултат от пролапса. Иначе всички други сърдечни показатели са много добри, по принцип съм здрав и спортувам. Интересува ме противопоказно ли е лечебното гладуване в случая? Чел съм, че при гладуване се увеличава вероятността за аритмия. Ако не е противопоказно, може ли лечебното гладуване да повлияе благоприятно това състояние и по какъв начин? Знам, че пролапс е възможно да се затвори на млада възраст, но не съм убеден в това след 40. Ще съм благодарен ако някой може да сподели опит в тази насока. Благодаря предварително.

suta

Брой мнения : 1
Registration date : 19.08.2008

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: Пролапс на митрална клапа

Писане  Admin on Съб Ное 08, 2008 11:10 am

Пролапсът на митралната клапа трябва да се разграничава от недостатъчност на клапата, която се изразява във връщането на кръв назад и може да се влоши с времето. В този смисъл пролапсът най-често е с добра прогноза и ако не предизвиква изразени ритъмни смущения, не подлежи на лечение. Оплакванията могат да зачестят при повишаване на теглото, високо кръвно, екстремни физически натоварвания, нервно напрежение, преумора и злоупотреба с алкохол, кафе и цигари. Обратно – природосъобразният начин на живот и хранене и плодолечебните курсове са в състояние напълно да премахнат оплакванията и затова са препоръчителни.

Admin
Admin

Брой мнения : 81
Registration date : 17.09.2007

Вижте профила на потребителя http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото