Безлактозни млечни продукти

Предишната тема Следващата тема Go down

Безлактозни млечни продукти

Писане  Sladurska on Чет Окт 16, 2008 4:44 pm

Здравейте, нова съм във форума на д-р Емилова, но от доста дълго време съм нейна привърженичка, въпреки че нямам финансовата възможност да посетя клиниката й. Въпросът ми е следният: Как стои въпроса с употребата на сирене, кашкавал, кисело мляко на които им е премахната лектозата? Могат ли да се употребяват след като не съдържат лактоза -т.е и те ли имат негативен ефект върху здравето?
Защо питам?- Имам силна алергия от млечни продукти, както и към всякакви други плодове и зеленчуци, които съдържат естествена /натурална/лактоза. В България никой до сега не ми е отговорил на този въпрос, защото не знаят за съществуването на такъв вид млечни продукти без лактоза и общо взето повдигат рамене. Затова се обръщам към вас. Не употребявам соя и соеви продукти, първо защото не са ми вкусни и второ пълнея ужасно от тях. Благодаря за отговорите ви предварително. Very Happy
PS- знам защо млечните продукти са вредни за организма сред детска възраст, но тук става въпрос за БЕЗлактозно натурално мляко.

Sladurska

Брой мнения : 2
Registration date : 13.10.2008

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: Безлактозни млечни продукти

Писане  Admin on Чет Ное 06, 2008 6:02 pm

Лактозата е само един от факторите които правят млечните храни неблагоприятни за възрастни. Другите са присъствието на наситени животински мазнини и холестерол, както и млечният белтък казеин, който се усвоява трудно. Нежелани са и хормоните и антибиотиците, които се дават на животните и отделят с млякото. Липсата на жив Лактобацилус булгарикус в киселото мляко също го лишава от ценните му качества.
Всички тези недостатъци на млечните продукти да отстранени в биотехнологично създадените продукти на Дафлорн, единствените които се препоръчват от Клиника „Д-р Емилова“
Относно поносимостта при алергични състояния се свържете с Дафлорн и по-точно със създателя на продуктите – токсиколога проф. Никола Александров.

Admin
Admin

Брой мнения : 81
Registration date : 17.09.2007

Вижте профила на потребителя http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото