ГЛАДУВАМ, РАБОТЯ И УЧА

Предишната тема Следващата тема Go down

ГЛАДУВАМ, РАБОТЯ И УЧА

Писане  М.Кръстева on Пон Яну 19, 2009 4:26 pm

Здравейте на всички, привърженици на др. Емилова и нейни осъдители. Съжалявам, че ще започна с критики от самото си присъствие във форума, но точно това беше мотива да се регистрирам. Критики, срещу всички които имат наглостта да отричат гладолечението, да пишат за своите неуспехи в лекуването ( отслабването, което между впрочим се постига с едно обикновено правилно хранене, което е една друга тема ), и в съшото време пишат как са се върнали към предишния си начин на хранене pale , Ами какво искате ? какво очаквате ? Няма начин след 20 дневно гладуване , продължавайки живота си както преди, да се надявате на резултати. Няма начин с 1 гладуване да се надявате на чудеса, възможно е налагане на няколко курса на гладуване в случаите на тежки или хронични заболявания, но НЯМА начин на НЕУСПЕХ. Въпроса е как точно е проведено гладуването или ако щете плодо лечението, което според мен е съшото, имайки впредвид, че единствената разлика между пълно гладуване и плодолечението е в това, че захарите , които приемаме при плодолечението, са в достатъчно количество за да ни осигурят дневната доза енергия, неоходима дори за тежка физическа работа, от там нататък, организма продължава да ги използва като храна по време на плодолечението ( няма да се впускам в подробности и да разеснявам биохимичните процеси в организма при гладуване ). За тези, които са усешали "глад" по време на гладуване ще кажа, много, ама много е важна предварителната физическа и емоционална подготовка. За т.н.плодолечение е най-важна ПСИХОЛОГИЧЕСКАТА, зашото там можем да минем без някаква специална физическа, достатъчно е 3 дни на вегетарианка храна, но не сме ли мотивирани, нямаме ли ясната представа какво и най-вече ЗА КАКВО го правим, няма смисъл да се захвашаме, опеделено ше допуснем грешки от разигралия се апетит ( не глад ) и можем да си докараме голееееми беди.
Аз съм на 36 години, живея в Испания, в момента гладувам, работя и пиша дипломна работа по Натуропатия, свързана е с гладуването и като пример определено ше опиша бг. метод - гладолечението с билкови чайове с мед и плодове ( аз съм твърдо за определението на метода именно като гладолечение Rolling Eyes ) Гладувам вече 5-ти път, на своя глава, след направени пълни изследвания и осигуряване за липса на заболявания, (поне явни и стискане на палци да няма някоя скрита, без все още да е с изразени симптоми )
. Първият опит беше с едно прекъсване на 3-тия ден, именно заради ненаправената предварителна психологическа подготовка. Организма сам си подсказа, че не бива да продължавам. 2 седмици по-късно, достатъчно мотивирана и настроена, изчела доста материали в интернет и книжки, които си накупих на испански, реших, че ще го направя, но не за отслабване, нямам излишни килца, а за здраве. Съпругът ми не се реши, но с всеки изминал ден и всяка прочетена страница все повече се въодушивяваше. Стигнахме до там, че се стегнахме и за 1 седмица сменихме абсолютно всичката си храна, раздадохме всичкото месо, мляко, захар, яйца и т.н. и си купихме интегрални продукти, ядки, и за наш срам плодове и зеленчуци. Казвам срам, защото до тогава единственните плодове бяха сокове купени, а зеленчуци-кетчуп , салси ,лютеници . Променихме начина си на хранене и така от напълно месоядни, не признаващи нищо ако няма месце в него, се превърнахме в семейство, което започна да цени и уважава природосъобразното, разделно хранен. След приключване на 1-то ми гладуване, направихме 6 месеца на веганска храна, именно тогава сапругът ми смъкна 16-те излишни кила и до ден днешен, вече 3 години, не е мръднал. Никога по-вече не можах да го накарам да яде за закуска сандвич с кашкавал и различни месни деликатеси.След 6 месеца вече гладувахме заедно, и така, всеки 6 месеца, лете и зиме, и вярвайте ми, чувстваме се много по-жизнени и енергични, сякаш преоткрихме друг нов свят, започнахме с огромно желание да учим, аз -натуропатия, и той-акопунктура. Сякаш в един момент видяхме друга насока на живота ни и сме щастливи. През другото време се храним разделно, но и при най-здравословното хранене организма има нужда от разтоварване, и какво по-хубаво и лесно от едно 20 дневно похапване на плодове cheers
Не съм заклет фен на др. Емилова, нито съм била при нея, но й се възхищавам именно за организаторските умения, и че е успяла да създаде екипа си, клиниката и помага на много "прогледнали" и дори все още невежи в областа на натуропатията и здравословния начин на живот хора, и то в условия на пълно комерсиализиране на множество отрови (медикаменти).
Трябвало да се плаща- ами то без париииии. ....не става. Било скъпо- елате да видите как е в испанска клиника. Въпросът не е че е скъпо, а че българинът е беден.....има и друго, много хора само при мисълта да изядат един плод вместо нещо блажничко вече се замайват и разтреперват от глад.
Синът ми е на 11 години, но и той от 2,5 насам се храни като нас - сутрин чай с мед , към 10.00 плод, в 13.00 салата от пресни зеленчуци и пълнозърнест хляб, 16.00 фреш или плод, вечер салата и постно сготвено ( правилно приготвено ). Когато гладуваме, както в момента, той е на пълна веганска диета и никакви сладки и десерти. Все така супер активен е и в училише си е добре, няма нужда от "силна храна" за да лудее и да е по-паметлив.
Веднъж в седмицата си хапваме месце, но само със зеленчуци. А веднъж в месеца правим "вечер на безобразията " и си хапваме.......дюнер например Rolling Eyes
Та разказах всичко това с идеята да покажа, че ако някой е намерил в гладуването начина за лекуване на заболяване като един вид моментно решение и замяна с медикаменти, но смята да си продължава живота по-старо му, няма да стане !!! Не се ли промени вашето ежедневие, като здравословно хранене, правилно дишане, позитивно мислене и т.н, няма да постигнете нищо Mad и да се отрича ефективноста на гладолечението (особено пълното), да се напада др. Емилова по повод и без повод, няма да ви спаси. Ами продължавайте си с вълшебните хапченца и бъдете здрави.
Аз продължавам да гладувам, да работя и да се самоусъвършенствам cheers

М.Кръстева

Брой мнения : 1
Registration date : 19.01.2009

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: ГЛАДУВАМ, РАБОТЯ И УЧА

Писане  yanam on Пон Яну 19, 2009 6:27 pm

М.Кръстева,много ти благодаря за това ,което си споделила.Подкрепям те изцяло.Аз не съм от най-стриктните.Дори имам периоди,в които се питам има ли смисъл и пропилявам всичко.Обаче съм благодарна именно на тези моменти,защото точно те ми показват по кой път да вървя.Е,грешките ми вече са много по-малко от преди.Ще чета това,което си написала,именно в моменти на слабост и неувереност.
Още веднъж ти благодаря,че се появи и то в подходящ за мен момент(надявам се и за много други)

yanam

Брой мнения : 7
Registration date : 23.09.2007

Писане  ira7202 on Пет Фев 20, 2009 11:40 pm

Много се радвам че прочитам твоят свеж полъх...Усеща се че ти гладуваш и имаш пречистено съзнание.
Така се чувствах някога и Аз.Тогава 1998 и1999г гладувах по 30 дни пълен глад по проф.Ю.Николаев с цел лечение гинекологични проблеми. Но се оказа че в моя случай гладуването не ми помогна. Наистина се чувствах чудесно, но неуспеха в борбата със проблема и факта че лекарите излязоха прави в диагнозата си, много ме сломиха и обезвериха.
Към настоящият момент съвсем съм "изпусанала края" - освен общото неразположение което чувствам, имам и прибавени към 25кг излишни. Захващам се с някакъв режим на хранене (напр. разделно хранене), сваля 7-8кг, поуспокоя се и...нова "бомба"!!! Имам и хормонални проблеми, мисля че и те оказват влияние на лесното ми пълнеене. Просто се въртя в омагьосан крък и към настоящият момент мисля че имам нужда от чужда помощ за да се справя със себе си. А борбата с вътрешното Аз се оказва най-трудна!
Просто споделих.....Зная че всичко зависи само от Човека, собственик на Душата за грижата към физическата опаковка на тази Душа - Тялото! но...

ira7202

Брой мнения : 3
Registration date : 10.05.2008

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото